Tísňová čísla v Nizozemsku. Co dělat v případě nouze?

Tísňová čísla v Nizozemsku. Co dělat v případě nouze?

Všichni známe čísla tísňového volání od útlého věku. Učíme se je už na základní škole nebo dříve. Co ale dělat, když jdete do práce v Nizozemsku a dojde k nehodě? Na jaké číslo volat policii v Nizozemsku? Více se o tom dočtete v následujícím článku.

Nouzové situace v Nizozemsku. Jak postupovat?

Kdykoli se můžete stát svědkem mimořádné události v Nizozemsku. Stojí za to vědět, jak se v takové situaci zachovat. Především byste měli zachovat klid a nevyvolávat v ostatních lidech zbytečnou paniku. Pokud se situace stane v izolaci od ostatních a vy jste jediná osoba, která může pomoci, měli byste co nejdříve zavolat na tísňovou linku a kontaktovat lékařskou pomoc a poté zraněnému poskytnout první pomoc. Pokud si nejste jisti, co máte dělat, záchranář vás povede krok za krokem po telefonu. Takto můžete zraněnému pomoci až do příjezdu sanitky nebo policie.

Čísla tísňového volání v Nizozemsku

K nehodám dochází každý den po celém světě. Měli byste vědět, na které číslo volat v případě nouze v Nizozemsku. První, co vás napadne, je samozřejmě evropské číslo tísňového volání 112, které lze použít i v Nizozemsku pro ohlášení nouzové situace nebo ohrožení života. V případě menší nouze v Nizozemsku je užitečné znát další čísla tísňového volání.

Nezapomeňte při volání na linku 112 uvést: o jakou situaci se jedná, místo události, oznámit, jakou službu potřebujete (policie, hasiči nebo záchranná služba). Centrála tísňového volání ihned spojí s danou službou v regionu.

V jakých situacích mám volat na tísňovou linku?

Tísňová čísla by neměla být zneužívána. Měla by být použita pouze v případech, které skutečně ohrožují život, jako jsou vážné dopravní nehody nebo případy, které mohou ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. Na tísňovou linku v Nizozemsku byste také měli zavolat a nahlásit trestný čin: pokus o vloupání do auta nebo domu (vašeho nebo cizího), zápach plynu, trestný čin na ulici - vyhrožování, bití apod., jiné nebezpečí, kterého jste si všimli na ulici, např. dvířka elektroinstalační skříně nejsou zavřená.

Tísňová čísla v Nizozemsku

Je vhodné znát nebo si zapsat další čísla tísňového volání v Nizozemsku, na která můžete hlásit další nouzové situace v Nizozemsku.

Policie v Nizozemsku

Situace, které ruší klid lidí ve vašem okolí nebo případně ohrožují váš klid, je nejlepší hlásit na tísňovou linku: 0900-8844 - číslo na policii v Nizozemsku.

Naléhavá lékařská pomoc v Nizozemsku

Pokud potřebujete naléhavou lékařskou pomoc, je nejlepší vytočit číslo tísňového volání 112. To vás nejen spojí s vybranou lékařskou službou, ale také vás navede, jak zraněnému pomoci až do příjezdu lékařské služby.

Hasičský sbor v Nizozemsku

Číslo na hasiče v Nizozemsku závisí na oblasti, kde k situaci došlo:

- 088-246 35 00 Hasičský sbor u Haagu,

- 020-555 66 66 Hasiči v oblasti Amsterdamu,

- 088-878 10 00 Hasičský sbor u Utrechtu

- 088-878 21 23 Hasičský sbor u Nijmegenu nebo Tiel,

- 088-119 06 00 Hasičský sbor u Venlo,

- 088-256 70 00 Hasičský sbor u Enschede

- 076-529 66 00 Hasičský sbor Breda,

- 088-020 81 01 Hasičský sbor v okolí Den Bosche.

Další čísla tísňového volání

Další čísla tísňového volání v Nizozemsku:

- 0800-04 32 číslo linky důvěry pro děti,

- 0800-70 00 na tomto čísle můžete anonymně nahlásit trestný čin, který jste viděli.

Pokud najdete zvíře, které potřebuje okamžitou pomoc, nebo pokud je zvíře týrané či hladovějící, můžete to nahlásit na toto číslo. V Nizozemsku je týrání zvířat trestným činem, proto byste měli nahlásit každou situaci, která by mohla ohrozit život zvířete.

- 0900-264 83 34 na tomto čísle můžete nahlásit ztracená nebo nalezená zvířata,

- 0800-90 09 toto číslo slouží k hlášení poruch plynu a elektřiny,

- 0900-01 11 je číslo nizozemské vodní záchranné služby,

- 0900-01 01 - na tomto čísle lze získat bezplatnou právní pomoc pro oběti trestných činů, dopravních nehod apod.

Doporučujeme vám, abyste si před cestou do Nizozemska zapsali všechna čísla tísňového volání. Nikdy nevíte, kdy se může něco stát a vy budete muset kontaktovat záchrannou službu. Při cestě do práce v Nizozemsku se vyplatí vědět, kam nahlásit alarmující situace.

Když chcete chcete kontaktovat personalisty Covebo a zjistit aktuální volná pracovní místa v Nizozemsku, navštivte www.covebo.cz nebo volejte +420 255708900.

 Zdroj:

 Emcconsultant.eu/

related job

related.job.description

Nabídky práce pro páry v Nizozemsku

2 min.abbr5 května 2022

Co určitě stojí za to vidět v Amsterdamu, 6 míst, která musíte navštívit.

5 min.abbr5 května 2022

Dobrý životopis - jak vypadá?

4 min.abbr27 dubna 2022