Co určitě stojí za to vidět v Amsterdamu, 6 míst, která musíte navštívit.

V Nizozemsku je toho hodně k vidění. Najdete zde řadu památek a zajímavostí, které si prostě nemůžete nechat ujít. Práce v Nizozemsku o prázdninách je proto skvělou příležitostí k návštěvě této  země! Kde začít s poznáváním Nizozemska? Co je v Amsterdamu k vidění? 6 míst, která musíte navštívit.

 

Absolutní turistickou prioritou je Amsterdam, kde se nachází téměř 700 památek! Pokud Vás tedy zajímá, co v Amsterdamu stojí za vidění, přečtěte si náš článek.

 

1) Benátky severu

Díky rozsáhlé síti bulvárů, mostů a celkové poloze obklopené vodou je Amsterdam známý jako Benátky severu.

 

S tím souvisí i etymologie názvu města. Slovo Dam v nizozemštině znamená přehrada, hráz, zatímco předpona Amstel odkazuje na stejnojmennou řeku, což v kombinaci znamená Amsteldam. Ke změně do dnešní podoby došlo pravděpodobně ve 14. století.

 

V hlavním městě Nizozemského království si nelze nevšimnout všudypřítomných kanálů, kterých je více než 160 a některé z nich byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Jejich účelem je chránit město před povodněmi. Většina Amsterdamu leží pod úrovní moře.

 

 

2) Prohlídka památek v Amsterdamu - náměstí Dam

Uprostřed výše popsaných kanálů se nachází Náměstí Dam , česky Náměstí Přehrady. Jeho původ je spojen s řekou Amstel. Na počátku 13. století se osady na obou březích řeky rozrůstaly. Bylo rozhodnuto o sloučení obou částí města. I když se tomu dnes nechce věřit, kdysi tu nebylo náměstí, ale přehrada. Dnes je toto náměstí jedním z oblíbených míst setkávání obyvatel hlavního města a konají se zde nejrůznější pouliční představení. Návštěva Amsterdamu by proto nebyla kompletní bez návštěvy tohoto místa.

3) Královský zámek

Není možné nenavštívit nedaleký Královský Palác. Budova byla postavena téměř před 400 lety a po staletí sloužila jako sídlo městských úřadů. Na počátku 19. století si ho nechal přestavět Napoleonův bratr Ludvík Bonaparte na své vlastní sídlo. Dodnes je tak jednou ze tří rezidencí královské rodiny.

Velmi oblíbeným turistickým cílem jsou také voskové figuríny Madame Tussaud's v Amsterdamu. Zde si můžete prohlédnout figuríny mnoha známých osobností ze světa hudby, sportu nebo showbyznysu.

 

Mezi další pamětihodnosti na náměstí Dam patří také hotel Krasnapolski, exkluzivní obchodní dům Bijenkorf a památník obětem druhé světové války Nationaal Monument.

Ptáte se, co můžete zajímavého vidět v Amsterdamu? Přečtěte si více.

 

 

4) De Wallen. Je pod lampou opravdu největší tma?

Čtvrť červených luceren je jedním z nejvýraznějších a nejznámějších míst v celém Amsterdamu. Tato  čtvrť je také  jeho nejstarší a největší část.

 

Zde se nachází mnoho nočních klubů a barů. Odkud pochází název? V každé výloze je červená lucerna. Navíc se zde nachází nejstarší amsterdamský kostel Oude Kerk. Zaujme svou jednoduchostí, absencí zbytečných ozdob a dekorací. V Oude Kerk je pohřbeno mnoho slavných Nizozemců, včetně Rembrandtovy manželky Saskie van Uylenburgh.

 

5) Až do nebe!  Platforma A'DAM Lookout

Celodenní prohlídka Amsterdamu je skvělou lekcí historie a umění! Na samém konci své návštěvy byste si měli prohlédnout jednu z nejnovějších atrakcí nizozemského hlavního města. Co to je? A'DAM Lookout!

Vyhlídková plošina se nachází na střeše 100 metrů vysoké budovy, kam se dostanete moderním výtahem a výstup trvá pouhých 22 sekund! Odtud je nádherný výhled na celé město.

 

Další atrakcí pro ty, kteří mají pevné nervy, je houpačka Over The Edge, nejvyšší v celé Evropě!

6) Muzea v Amsterdamu

Návštěva Amsterdamu znamená také návštěvu muzeí! A těch je ve městě spousta. Na své si zde přijdou i ti nejnáročnější milovníci umění.

 

V čele stojí Rijksmuseum, nizozemské státní muzeum, v němž se nacházejí velkolepá díla malířství, sochařství nebo grafiky. Galerie shromažďuje více než 5 tisíc obrazů! Právě zde můžete obdivovat díla Rembrandta a jeho četných žáků.

V těsné blízkosti se nachází Muzeum Vincenta van Gogha, které je věnováno životu a dílu tohoto významného malíře. Můžete zde obdivovat téměř 200 obrazů, 500 kreseb a 700 umělcových dopisů.

Za návštěvu stojí také Městské muzeum v Amsterdamu, které se může pochlubit jednou z nejpůsobivějších sbírek moderního umění na světě. Jsou zde vystavena díla takových mistrů, jako jsou Claude Monet a Pablo Picasso.

Co ještě stojí za vidění v Amsterdamu? Určitě je to domov Rembrandta nebo Anny Frankové, autorky šokujícího Deníku z druhé světové války!

 

Výjezd prostřednictvím společnosti Covebo není jen o práci v Nizozemsku. Amsterdam je místo, které prostě musíte vidět! Město láká malebnými výhledy i atrakcemi, jako jsou muzea, paláce a kanály.

https://curlytales.com/

https://www.travelrecommends.com/

 

Je to především multikulturní, moderní a tolerantní místo, které pulzuje životem od časného rána až do pozdní noci. Spojit dovolenou s prací můžete i bez zkušeností, podívejte se na 4 tipy pro uchazeče o zaměstnání.

 

 

Zdroje:

https://curlytales.com/

https://www.travelrecommends.com/

 

related job

related.job.description

Tísňová čísla v Nizozemsku. Co dělat v případě nouze?

4 min.abbr5 května 2022

Nabídky práce pro páry v Nizozemsku

2 min.abbr5 května 2022

Dobrý životopis - jak vypadá?

4 min.abbr27 dubna 2022