4 min.abbr27 dubna 2022

Dobrý životopis - jak vypadá?

Dobrý životopis - jak vypadá?

Při hledání práce se nevyhneme psaní životopisu. V dnešní době ho vyžaduje každý potenciální zaměstnavatel. Životopis je vizitkou, kterou předkládáte náborovému pracovníkovi během výběrového řízení. Hodně na tom záleží, například zda budete pozváni na pohovor a zda nakonec budete mít šanci nastoupit do nového zaměstnání.. Dobrý životopis je přehledný a obsahuje všechny informace o vašich předchozích pracovních zkušenostech. Pokud hledáte své první zaměstnání a zajímá vás, jak napsat dobrý životopis bez zkušeností, zde je několik pravidel a tipů.

 

Jak napsat dobrý životopis?

Při psaní životopisu mnoho lidí používá hotové šablony, které jsou k dispozici na různých webových stránkách. Životopis tak zahrnuje všechny nejnutnější informace. Toto řešení má také několik nevýhod. Především váš dokument se neliší od ostatních - volný přístup k šablonám znamená, že jej může použít kdokoli. To často vede k tomu, že zaměstnavatel obdrží 10 stejně vypadajících životopisů. Připravená šablona navíc ztěžuje pozdější úpravy a výsledkem je špatně upravený životopis.

 

V jakém programu tedy napsat životopis? Word je z hlediska úprav nejjednodušší, proto doporučujeme při psaní životopisu používat tento program. Mimochodem, je dobré si zapamatovat základní informace, které by takový dokument měl obsahovat.

 

Uveďte:

- kontaktní údaje (včetně e-mailu a přesného telefonního čísla),

- informace o odborné praxi (s přesným datem zahájení a ukončení a popisem povinností na dané pozici),

- znalost cizích jazyků (na určité úrovni),

- další dovednosti, které náborovému pracovníkovi umožní lépe vás poznat.

 Životopis bez praxe ?

Myslíte si, že když nemáte pracovní zkušenosti, nemáte si co napsat do životopisu? To je chyba. Dobrý životopis bez praxe by měl obsahovat všechny výše uvedené informace, samozřejmě kromě pracovních zkušeností. Pak je vhodné popsat například funkce, které jste vykonávali během školních let. Byl jste předsedou, angažovali jste se v charitativních aktivitách, věnovali jste svůj čas péči o sourozence nebo děti sousedů - uveďte to. V takových případech je nejdůležitější kreativita. Přizpůsobte své domácí a školní povinnosti "požadavkům" pozice, o kterou se ucházíte. Garantujeme vám, že personálnímu pracovníkovi nebude váš životopis lhostejný.

Co personalisté hledají v životopise.

Náboroví pracovníci v průměru denně projdou přibližně 30 životopisů a poté kontaktují vybrané uchazeče. Proto je vhodné věnovat pozornost několika detailům. Především, jak jsme již zdůraznili, záleží na originalitě.Jedinečný a originální životopis zůstane personalistovi déle v paměti, a bude se tak chtít s touto kreativní osobou setkat.

Kromě toho se vyplatí přizpůsobit životopis požadavkům, které zaměstnavatel uvedl v inzerátu. Nezapomeňte, že váš životopis by měl obsahovat pouze skutečné informace - vše si náborový pracovník ověří. Pokud máte zájem o práci v Nizozemsku, nejdůležitější je znalost cizích jazyků. Personální pracovník tak pro vás může rychleji vybrat nabídku práce.

Vaše zkušenosti a dovednosti v životopise.

Dovednosti uvedené v životopise usnadňují personalistovi rozhodování, zda vybraného uchazeče kontaktovat. Jsou informací, zda ovládáte požadované programy, jazyky, zda máte potřebné certifikáty atd. Pokud máte problémy se zapamatováním základních vzorců aplikace Excel, neměli byste uvádět nepravdivé informace o svých pokročilých znalostech aplikace Excel. Dobré životopisné dovednosti jsou především o pravdivých informacích!

Shrnutí životopisu

Shrnutí životopisu se obvykle používá v angličtině. Stručně informuje o vašich předchozích profesních zkušenostech, můžete se pochlubit svými výsledky u předchozího zaměstnavatele, např. zavedením nového systému přenosu informací jsem přispěl ke zlepšení prodejních výsledků celého týmu.

Dobré shrnutí vašeho životopisu by mělo obsahovat také informace o vašich profesních plánech do budoucna. Co byste chtěli společnosti přinést, až nastoupíte do nové práce. Shrnutí by mělo být na samém počátku životopisu - před informacemi o zkušenostech a vzdělání.

Nezapomeňte na doložku o zpracování osobních údajů pro účely náborového procesu v souladu s platnými předpisy GDPR. Doložka v životopise může znít: Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů pro účely nezbytné pro náborový proces v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (GDPR).

Po sepsání životopisu vám nezbývá nic jiného než se s ním pochlubit a odeslat odpověď na vybrané inzeráty. Pokud uvažujete o nabídce práce v Nizozemsku, obraťte se na pracovní agenturu Covebo a zeptejte se personalisty na dostupné volné pracovní pozice a možnosti výjezdu. Pokud máte další otázky, zavolejte nám na číslo +420 255708900, kde se vše dozvíte a připravíte se vyrazit.

related job

related.job.description

Tísňová čísla v Nizozemsku. Co dělat v případě nouze?

4 min.abbr5 května 2022

Nabídky práce pro páry v Nizozemsku

2 min.abbr5 května 2022

Co určitě stojí za to vidět v Amsterdamu, 6 míst, která musíte navštívit.

5 min.abbr5 května 2022