4 min.abbr27 dubna 2022

Jaaropgaaf. Co to je a jak to vypadá?

Zúčtování příjmů dosažených v předchozím roce je povinností každého daňového poplatníka, /tedy i vaší /.

K tomu potřebujete roční výkaz příjmů.V tomto článku vám poradíme, jak získat jaaropgaaf, nizozemskou daň z příjmů v České republice.

 

 Jaaropgaaf. Co to je a jak to vypadá?

Jaaropgaaf je nesmírně důležitý dokument, který ukazuje, kolik jste si vydělali, včetně zaplacené daně z příjmu, zdravotního a sociálního pojištění. V Nizozemsku se obvykle označuje jednoduše slovem jaaropgaaf. Obdržíte jej od každého zaměstnavatele, u kterého jste byli zaměstnáni. Znamená to tedy, že dostanete tolik dokumentů jaaropgaaf, kolik jste měli zaměstnání.

Jak vypadá nizozemský jaaropgaaf? Grafická podoba dokumentu se bude u jednotlivých zaměstnavatelů pravděpodobně lišit, nejdůležitější je však jeho obsah, který musí zahrnovat odpovídající informace.

Jak se čte nizozemsky jaaropgaaf? Co znamenají nejdůležitější položky ve slově jaaropgaaf?

Pracujete v Nizozemsku, takže daňové přiznání obdržíte v tomto jazyce. Otázkou je, jak číst jaaropgaaf. Abychom vám usnadnili orientaci, připravili jsme pro vás slovníček nejdůležitějších pojmů:

  • Loon (LOON VOOR LOONBELASTING / PREMIE VV nebo FISCAAL LOON) - výše hrubého nizozemského příjmu;
  • Ingehouden Loonbelasting / Premie Volksverzekeringen (LOONHEFFING nebo INGEBOHOUDEN LOONHEFFING nebo LOONBELASTING / PREMIE V.V.) - výše zálohy na daň z příjmů a sociální pojištění. To je také maximální výše částky pro vrácení daně, o kterou můžete požádat;
  • Levensloopverlofkorting – úleva za odpracované roky;/ daňová úleva/
  • Arbeidskorting (VERREKENDE ARBEIDSKORTING) zaměstnaneckou slevou se rozumí daňový odpočet uplatňovaný zaměstnavatelem;
  • Loonheffingskorting - srážka daně ze mzdy;
  • Premie Ziekenfonds (INGEHOUDEN BIJDRAGE ZORGVERZEKERINGSWET) - zdravotní pojištění;
  • Loon Zorgverzekeringswet -  hrubý příjem podléhající zákonnému zdravotnímu pojištění.

Jak získat jaaropgaaf v Covebo? Jak stáhnout jaaropgaaf z portálu?

Práce ve společnosti Covebo znamená nejen plně legální zaměstnání, ale také přístup k zaměstnaneckému portálu, kde si můžete kdykoli zkontrolovat všechny své dokumenty, včetně ročního daňového přiznání. Dostane jej každý zaměstnanec.

Jak získat jaaropgaaf? Jak stáhnout jaaropgaaf ze zaměstnaneckého portálu? Není nic snadnějšího! Přečtěte si naši příručku!

Klikněte na webovou stránku: https://www.covebo.nl/portal/, v pravém horním rohu se pravděpodobně objeví nápověda pro Překladač Google, který přeloží webovou stránku do češtiny (klikněte na: čeština). Přesuňte kurzor dolů a na levé straně zvolte červený nápis na bílém pozadí "Jsem zaměstnanec". Pokud nemůžete změnit jazyk, na stejném místě najdete položku "Ik ben werknemer", na kterou klikněte. Zaměstnanecký portál vypadá takto (kliknutím jej zvětšíte):

 

Poté do pole "Uživatelské jméno" zadejte Vaši e-mailovou adresu a dříve nastavené heslo (pokud se stránka otevře v holandštině, měla by se vlajka v pravém horním rohu změnit na českou.

 

Zapomněli jste heslo? Nic není ztraceno, klikněte na " Zapomněli jste heslo?" úplně dole. A my vám zašleme nové na vaši e-mailovou adresu. Klikněte na "Přihlásit se" - ocitnete se na svém účtu na zaměstnaneckém webu.

Na levé straně uvidíte všechny informace, o své předchozí práci ve společnosti Covebo. Rozbalte záložku "Moje dokumenty", poté zvolte "Výroční zprávy" a váš jaaropgaaf je připraven k vyúčtování. Najdete zde také výroční zprávy z předchozích let.

Portál by měl vypadat takto (kliknutím na něj  ho zvětšíte);

(obrázek)

Ztratil jsem Jaaropgaaf. Co mám dělat?

V polovině března dostanete z Nizozemska jaaropgaaf. Ve svém volném čase si jej můžete stáhnout ze zaměstnaneckého portálu, kde jej budete mít k dispozici nepřetržitě 24/7 až po dobu třinácti měsíců po skončení pracovního poměru. Tak neváhejte! Jak získat jaaropraaf, viz bod výše.

Co se stane, když nepodám daňové přiznání?

Nezapomeňte, že účetnictví (jaaropgaaf) je povinné pro každého, kdo pracoval v Nizozemsku. Vyplatí se to i proto, že velmi často můžete získat daňovou vratku, tedy peníze navíc. Pokud však nebudete mít vyrovnané příjmy, obdržíte varování a mohou vám být uloženy vysoké finanční sankce, a to až do výše několika set eur! Nejjednodušší je využít služeb účetní firmy, i když to samozřejmě můžete udělat i sami.

Už víte, jak získat jaaropgaaf, a to, že ho potřebujete, znamená jediné - že jste nás už jednou poctili svou důvěrou a vycestovali jste do Nizozemska. Udělejte to znovu a dovolte nám, abychom pro vás našli tu nejlepší pracovní nabídku. Vyplňte otevřený formulář žádosti nebo nám zavolejte na číslo +420 255708900.  Čekáme jen na vás!

 

related job

related.job.description

Tísňová čísla v Nizozemsku. Co dělat v případě nouze?

4 min.abbr5 května 2022

Nabídky práce pro páry v Nizozemsku

2 min.abbr5 května 2022

Co určitě stojí za to vidět v Amsterdamu, 6 míst, která musíte navštívit.

5 min.abbr5 května 2022