Potřebujete Jaaropgaaf (dokument potřebný k vyřízení žádosti o vrácení daně v Nizozemsku) z minulého roku, zajímá Vás přesné datum Vašeho zaměstnání nebo možná chcete vidět výplatní pásku za posledních několik měsíců? Právě jste obdrželi dopis od nizozemského finančního úřadu, který Vás žádá, abyste co nejdříve předložili doklad o vyúčtování příjmů za předchozí roky, a nevíte, kde najít dokument, který Vás zajímá? Přečtěte si níže uvedené pokyny a zjistěte, jak je můžete nejsnáze a nejrychleji získat.

V takových případech se postupuje takto:

  1. KROK 1 – portál – informace o něm naleznete níže,
  2. KROK 2 – Kontaktujte svůj tým v Nizozemsku – adresy a kontakty najdete na nizozemských webových stránkách společnosti Covebo,
  3. KROK 3 – pokud předchozí řešení selžou – service@covebo.nl (korespondence pouze v angličtině nebo holandštině).

 

Zaměstnanecký portál Covebo. Jak se přihlásit?

Jedná se o první a nejjednodušší způsob, jak získat jaaropgaaf z předchozích let, stejně jako zkontrolovat výplatní pásky z předchozích měsíců. Přístup na zaměstnanecký portál je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, takže si můžete kdykoli stáhnout dokumenty, které Vás zajímají.

Pokyny k získání jarografu Covebo naleznete zde.

Připomenutí, jak se přihlásit do portálu pro zaměstnance:

  1. Přejděte na stránku https://www.covebo.nl/portal/,
  2. Překladač Google použijte k překladu webových stránek do Vašeho rodného jazyka (klikněte na „čeština“ v pravém horním rohu).
  3. Přejděte dolů a na levé straně vyberte možnost „Jsem zaměstnanec“. („Ik ben werknemer“ v nizozemštině),
  4. Zadejte své uživatelské jméno, tedy svou e-mailovou adresu, a nastavené heslo. Pokud si ho nepamatujete, použijte funkci „Forgot your password?“ pod bílým textem na červeném pozadí „Login“.

Jaaropgaaf a salaris si můžete stáhnout kdykoli na Covebo, a to až do 13 měsíců po skončení pracovního poměru.

 

Potřebuji dokument co nejrychleji. Co dělat?

Mohou nastat situace, kdy budete tyto dokumenty potřebovat co nejrychleji. Co v takovém případě dělat? Kontaktujte přímo kancelář v Nizozemsku. Chcete-li tak učinit, přejděte na stránku www.covebo.nl a pomocí překladače Google přeložte webovou stránku do češtiny (v pravém horním rohu vyberte možnost „čeština“).

Mezi čtyřmi záložkami v horní části najdete „O Covebo“ („Nad Covebo“). Když na tento text přejdete kurzorem myši, rozbalíte seznam a vyberete možnost „Místa“. („Vestigingen“). Hotovo – zde najdete seznam všech kanceláří Covebo v Nizozemsku a jejich e-mailové adresy.

Pro větší pohodlí můžete také použít vyhledávací nástroj na pravé straně mapy. Pod slovy „Najít pobočku“ („Zoek een remnant“) zadejte kancelář/tým, o který máte zájem. Pod fotografií najdete příslušnou e-mailovou adresu jako třetí řádek shora, například almelo@covebo.nl. Kromě toho uvidíte i další kanceláře, které se nacházejí v těsné blízkosti. Můžete také ručně vyhledat příslušný úřad v dolní části stránky a vybrat další stránky (2 3 4>).

 

Předchozí kroky selhaly. Co teď?

Podrobně jsme popsali, jak stahovat dokumenty v systému Covebo a kam poslat žádost, jestliže to nelze provést prostřednictvím portálu. Pokud se naopak ukázalo, že žádná z předchozích možností není z nějakého důvodu možná, můžete požádat o přímou pomoc na adrese: service@covebo.nl. Upozorňujeme, že je důležité, aby byl obsah e-mailu v angličtině nebo nizozemštině.

Nicméně je třeba mít na paměti, že se jedná o alternativu k předchozím možnostem a čekací doba může být v tomto případě výrazně delší. Nejprve si znovu přečtěte pokyny, jak stahovat dokumenty prostřednictvím portálu nebo kam napsat příslušný e-mail. To vám ušetří čas, protože zaměstnavatel je Covebo v Nizozemsku.

Kontakt

Jak Vám můžeme pomoci?
Výroba a logistika +420 722 948 092 Konstrukce a technologie +420 724 259 497 sabina.cizmar@covebo.cz